Berza završila trgovanje u plusu – promet oko 2,45 miliona dinara

Na Beogradskoj berzi danas je ostvaren promet od 2.458.206 dinara, a indeksi su zabeležili rast, navodi se u berzanskom izveštaju.

Indeks Belex15 porastao je za 0,04 odsto, a Belexline za 0,02 odsto.

Na listi dobitnika prvo i jedino mesto zauzela je novosadska firma Revnost s rastom akcija od 20,01 odsto, koje su na zatvaranju vredele 2.001 dinara.

Druga pozicija na listi gubitnika pripala je beogradskoj kompaniji Dunav osiguranje, čije su akcije porasle za 0,21 odsto i na zatvaranju vredele po 1.873 dinara.

S druge strane, jedini na listi gubitnika bio je niški Filip Moris, s padom akcija od 0,02 odsto, koje su na kraju vredele po 9.173 dinara.

Akcijama upravo dve poslednje navedene kompanije danas je najviše trgovano, a prvoplasirano je bilo Dunav osiguranje uz promet od 1.000.250 dinara.

Sledi Filip Moris s prometovanih 733.800 dinara.

ПРОЧИТАЈТЕ
Sveti Stefan je konačno otvoren - kakav luksuz nudi gostima nakon višegodišnje pauze

Вруће ове недеље

Нове публикације

Популарне категорије