Milićević u Herceg Novom: Pripadnost matici Srbiji neguje se kroz kulturu, sport i obrazovanje

MINISTAR bez portfelja zadužen da prati stanje, predlaže mere i učestvuje u koordinaciji aktivnosti u oblasti odnosa Srbije sa dijasporom, Đorđe Milićević, posetio je danas fudbalski klub „Obilić“, kao i Srpski kulturni centar „Karađorđe“ u Herceg Novom i istakao da se identitet čuva i neguje pripadnost matici kroz ono što nas povezuje i dodao da su najjače kulturno-obrazovne, kao i sportske veze među našim sunarodnicima.

– Ovakva mesta imaju posebnu vrednost, jer čuvaju prostor za susret, razgovor i negovanje kulturnog nasleđa. Posebno je važno što u svim ovim aktivnostima učestvuju mladi naši sunarodnici. Upravo njima moramo ostaviti mogućnost da upoznaju svoje korene, da govore svoj jezik, da čuvaju svoju kulturu i da istovremeno budu otvoreni prema svima sa kojima dele ovaj prostor – rekao je Milićević.

U saopštenju kabineta Milićevića navodi se da je on u Fudbalskom klubu "Obilić" video koliko sport može da bude snažan most među ljudima, kao i da se kroz fudbal ne uči samo kako se pobeđuje, već i kako se poštuje saigrač, kako se prihvata odgovornost i kako se gradi tim.

ПРОЧИТАЈТЕ
RHMZ IZDAO HITNO UPOZORENJE: Olujni oblaci stižu iz Srema i Banata - ovi delovi Beograda su prvi na udaru, prete grad i bujice

Milićević je članovima kluba uručio dresove, lopte i sportsku opremu, kao podršku njihovom radu i mladima koji kroz sport rastu, druže se i grade prave vrednosti. Nakon posete fudbalskom klubu "Obilić",

Milićević je posetio i Srpski kulturni centar "Karađorđe" u Herceg Novom.

Вруће ове недеље

Нове публикације

Популарне категорије